„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa wdrożona i administrowana przez Grupę Operacyjną "Słomka ze Słomy" w ramach operacji
„Opracowanie innowacyjnej produkcji słomek ze słomy do różnych napojów"
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 16 "Współpraca" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Rolnicze święto naszego regionu czyli Dzień Otwartych Drzwi 2023 już za nami

Jednym najciekawszych miejsc, które można było odwiedzić tego dnia była strefa innowacji - to tu prezentowane był efekty świętokrzyskich projektów realizowanych w ramach działania „Współpraca”, a więc takich których efektem maja być innowacje wdrażane do polskiego i europejskiego rolnictwa. Można tu było m.in. zobaczyć model badawczy innowacyjnej drylownicy wiśni (który w minimalnym stopniu uszkadza owoc w procesie drylowania a jednocześnie oferuje dużą wydajność pracy), zdegustować spersonalizowanych serów twarogowych zawierających unikalne szczepy bakterii środowiskowych, a także wypróbować małą ale jak istotną „alternatywę dla plastiku”, czyli słomki ze słomy do picia różnych napojów.

Pełna relacja z tego wydarzenia dostępna na stronie internetowej Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach www.sodr.pl - link do relacji z wydarzenia.